09 listopada 2022

Wycena nieruchomości komercyjnych

Nieruchomości komercyjne to obiekty przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Zalicza się do nich lokale i budynki usługowe, hale magazynowe i produkcyjne, biura, hotele czy stacje benzynowe. Wycena nieruchomości komercyjnej wykonywana jest dla większości przypadków przy wykorzystaniu podejścia dochodowego gdzie konieczna jest znajomość dochodu uzyskiwanego lub możliwego do uzyskania z czynszów i z innych dochodów z nieruchomości stanowiącej przedmiot wyceny.

 

W podejściu dochodowym stosuje się metodę inwestycyjną przy określaniu wartości nieruchomości komercyjnej przynoszącej dochód z czynszów najmu lub dzierżawy, którego wysokość można ustalić na podstawie analizy kształtowania się stawek rynkowych tych czynszów. Charakterystyczne nieruchomości dla wyceny tą metodą to lokale użytkowe, nieruchomości zabudowane budynkami biurowymi, handlowymi lub magazynowymi.

 

Metodę zysków stosuje się przy wycenie nieruchomości komercyjnej przynoszącej dochód, którego wysokości nie można ustalić na podstawie najmu lub dzierżawy nieruchomości. Dochód ten odpowiada udziałowi właściciela nieruchomości w dochodach osiąganych z działalności prowadzonej na nieruchomości stanowiącej przedmiot wyceny, takich jak hotele, stacje benzynowe, kina.

 

W przypadku wyceny nieruchomości komercyjnej niezbędne jest ustalenie z rzeczoznawcą majątkowym listy dokumentów niezbędnych do oszacowania wartości nieruchomości.

  1. pl
  2. en

603 536 307

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Adam Rzemieniuk. Adres e-mail: kontakt@adamrzemieniuk.pl.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

603 536 307

Imię
Nazwisko
E-mail
Telefon
Pytanie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Nr uprawnień: 5560

NIP: 9221794291

Regon: 385056019

Adam Rzemieniuk

Rzeczoznawca majątkowy Warszawa

kontakt@adamrzemieniuk.pl